راهنمای ثبت نام TOEFL iBT® Test - آموزشگاه علامه سخن

راهنمای ثبت نام TOEFL iBT® Test

راهنمای ثبت نام TOEFL iBT® Test

ثبت نام آنلاین تا ۷ روز قبل از آزمون مورد نظر به صورت عادی قابل انجام است. از بعد از این تارخ تا ۳ روز کامل قبل از آزمون (به غیر از روز آزمون) ثبت نام تافل iBT تنها به صورت باتأخیر انجام می شود. حتی اگر مرکز برگزاری آزمون صندلی خالی برای آزمون دهنده داشته باشد ثبت نام فقط با تأخیر (late) قابل انجام است.

به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و رزور جا در آزمون تافل آی بی تی toefl ibt ابتدا باید یک اکانت تافل در سایت ets بسازید و نام کاربری (username) و (password) برای خود ایجاد نمایید. اطلاعات شخصی که به هنگام ساخت اکانت وارد می کنید در اکانت شما ذخیره می شود و هر بار که با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد اکانت خود شوید می توانید اطلاعات خود را مشاهده و تغییرات لازم را ایجاد نمایید.

می توانید ۴ دانشگاه برای ارسال رایگان نمرات را به هنگام ثبت نام آنلاین iBT وارد نمایید یا پس از ثبت نام با ورود به اکانت خود در ets در قسمت view orders وارد بخش مادیفای add score recipients شده و ۴ دانشگاه برای ریپورت رایگان را اضافه کنید. برای اضافه نمودن ۴ دانشگاه برای ارسال نمره تافل تا ۱۰ شب قبل از آزمون فرصت دارید تغییرات لازم را ایجاد نمایید.

می توانید برای یافتن کد دانشگاه های مورد نظر خود به این لینک مراجعه نمایید:

http://www.toeflgoanywhere.org/asu-advanced-search

برای یافتن تاریخ های آزمون ibt موجود در کشور و شهر مورد نظر خود به این لینک مراجعه نمایید:

 

https://www.ets.org/Media/Tests/TOEFL/tclists/IBT_a.html

برای ثبت نام کلیک نمایید.