دوره های ویژه TOEFL iBT® Test - آموزشگاه علامه سخن

دوره های ویژه TOEFL iBT® Test

دوره های ویژه TOEFL iBT® Test

  

داوطلبان گرامی برای شرکت در دوره های تافل ابتدا باید در تعیین سطح شرکت نمایند

آزمون تعیین سطح موسسه، آزمونی مشابه آزمون رسمی به صورت کامپیوتری می باشد، مشاورین آموزشی ما با بررسی دقیق نسبت به نمره دریافت شده و نمره مورد نیاز دانشجو از آزمون رسمی و همچنین مدت زمان که دانشجو برای کسب نمره نیاز دارد بهترین مدل آموزشی را ارائه می نمایند.

برخلاف تصور بسیاری از دانشجویان برای شرکت در دوره های اموزشی تافل الزام به داشتن سطح بالا و یا گذراندن کلیه دوره های عمومی ترمیک نمی باشند بلکه اگر سطح شما پیش متوسطه هم باشد می توانید از این دوره ها استفاده نمایید و نمره مورد نظر را کسب کنید 

دوره های آموزشی تافل در چهار سطح ارائه می گردد

 

1-   دوره ITLB :  دانشجویانی که در آزمون سطح موفق به کسب نمره 15 الی 23 می شوند در این دوره قرار می گیرند که مدت زمان ان 6 ماه است ، در این دوره هر 4 مهارت به طور کامل و یکسان آموزش داده می شود کسانی که در این سطح قبول می شوند ملزم به گذراندن فازهای ITPC ، ITPB ، TPA و TOEFL  می باشند.

2-   دوره ITLA : دالنشجویانی که در آزمون سطح موفق به کسب نمره 25 الی 40 می شوند در این دوره قرارد می گیرند که مدت زمان آن 4.5 ماه می باشد ، در این سطح هم کلیه مهارت ها به طور کامل آموزش داده می شود، کسانی که در این سطح قبول می شوند ملزم به گذراندن فازهای  ، ITPB ، TPA و TOEFL  می باشند  .

3- دوره TL : دانشجویانی که در آزمون سطح موفق به کسب نمره 40 الی 55 می شوند در این دوره قرار می گیند که مدت زمان آن 3 ماه می باشد ، در این دوره آموزش هر 4 مهارت در راستای متد تافل ارائه می گردد.  کسانی که در این سطح قبول می شوند ملزم به گذراندن فازهای  TPA و TOEFL   می باشند.

4- دوره TOEFL: دانشجویانی که در آزمون سطح موفق به نمره 56 به بالا می شوند در این دوره قرار می گیرند که طول این دوره 1.5 ماهه می باشد در این دوره کلیه تکنینک های  تافل و مهارت شرکت در آزمون آموزش داده می شود.

 

معرفی دوره های تخصصی تافل

 

TOEFL Terms

ITPC

High Elementary

ITPB

Pre-Intermediate

TPA

Intermediate

TOEFL

Upper- Inter & Advanced

طول ترم به هفته

ITLB

(دوره ی 6 ماهه)

ü

ü

ü

ü

25 هفته

ITLA

(دوره ی 4.5 ماهه)

-

ü

ü

ü

19 هفته

TL

(دوره ی 3 ماهه)

-

-

ü

ü

14 هفته

TOEFL

(دوره 1.5 ماهه)

-

-

-

ü

7 هفته

 

 

  برای مشاهده جدول سالانه برگزاری دوره ها در سال 96 کلیک نمایید 

 

 

 

بیشتر در مورد TOEFL iBT  بخوانید:

تاریخچه TOEFL iBT® Test 

Test Of English as a Foreign Language  

 

آزمون تافل TOEFL یکی از قدیمیترین آزمونهای بین المللی معتبر میباشد که توسط سازمان ETS برگزار و مدیریت میگردد. اما اولین نسل از این آزمون که به TOEFL®pBT  یا paper Base Test یاد میشود برای اولین بار در سال 1964 برگزار گردید. در سال 1998  نسل مدرن TOEFL®pBT بر روی کامپیوتر بنام TOEFL®cBT و یا Computer Based Test  به بازار عرضه شد. این آزمون به لحاظ ساختاری و رویکرد کاملا مشابه آزمون pBT بود. و درسال 2005 نسل تحول یافته تافل بنام TOEFL®iBT به بازار عرضه شد. این نسل از ازمون تافل رویکرد جدید و تحول یافته ای را در پیش گرفت که کلا با نسلهای گذشته خود متفاوت بود.

تاریخچه TOEFL ®iBT  در ایران

آزمون تافل در ایران از همان سالهای 1964 تحت نظر سفارت آمریکا در ایران برگزار میگردید.  پس از انقلاب اسلامی برگزاری رسمی آزمون تافل در ایران متوقف گردید. در اواسط دهه 80 میلادی سازمان سنجش برگزاری آزمون TOEFL را در دانشگاه صنعتی شریف از سر گرفت. درسال 2006 برای اولین بار در ایران آزمون نسل TOEFL®iBT توسط موسسه علامه سخن و همزمان با 5 مرکز آزمونی دیگر برگزار شد که تا به امروز ادامه یافته است.

موسسه علاوه بر اینکه جزء اولین شش مرکزبرگزار کننده آزمون iBT در ایران بود در عین حال اولین موسسه آموزشی در ایران بود که اقدام به برگزاری دوره های آموزش ویژه TOEFL® iBT نمود و این هژمونی را تا به امروز برای خود حفظ نموده است.    

موسسه منتخب دانشگاه شریف برای آموزش تافل

با وجود اینکه دانشگاه شریف از سوی سازمان سنجش به عنوان مرکز برگزاری آزمون تافل انتخاب شده بود لکن دانشکده عمران دانشگاه شریف با توجه به سابقه و توان علمی موسسه علامه سخن،  آماده سازی و آموزش همه 100 نفر پذیرفته شده اولین دوره "کارشناسی ارشد مدیریت پروژه"  خود را برای شرکت در آزمون تافل به این موسسه واگذار نمود.

امتیازات در آزمون TOEFL® iBT

مفهوم و تفسیر

jadval

 

 

بالاترین امتیاز قابل کسب در آزمون تافل TOEFL® iBTبرابر 120 و کمترین امتیاز برابر 0  میباشد. این امتیازات از مجموع  امتیازات کسب شده در هر skillکه حداکثر برابر با 30 میباشد بدست میاید. جدول تطبیقی و تبینی این امتیازات با سطوح زبانی در شکل بالا نمایش داده شده است.( قابل ذکر است مدرک تافل تنها 2 سال اعتبار دارد)

چرا باید در کلاسهای آماده سازیTOEFL® iBT   شرکت نمود؟

آزمون  TOEFL® iBT بدلیل رویکرد مدرن و تکنولوژیک در شیوه برگزاری آزمون بعنوان آزمون نسل آینده نامگذاری شده است. در این رویکرد آزمون تافل بصورت onlineو از طریق اینترنت برروی یک سیستم کامپیوتر برگزار میشود. ازاینرو آشنایی و کسب مهارتهای لازم برای شرکت در این آزمون با توجه به رویکرد نوین و تکنولوژیک آن امری ضروری است. بعنوان نمونه مهارتهای لازم در تایپ نمودن بخش writing تست و یا نت برداری ( یادداشت و خلاصه نگاری) در همه بخشهای آزمونی که بدون این مهارتها موفقیت در آزمون کار آسانی نخواهد بود. کسب و تسلط یافتن براین مهارتها از جمله مواردی هستند که باید تحت نظارت و هدایت مربی کار آشنا فرا گرفته شوند، که در اینصورت موفقیت در آزمون بسیار محتمل خواهد بود.

  برای دانلود فرم ثبت نام در دوره های تافل کلیک نمایید

  •