سئوالات متداول TOEFL - آموزشگاه علامه سخن

سئوالات متداول TOEFL

سئوالات متداول TOEFL

تافل چیست؟

آزمون تافل ( TOEFL ) توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون (Princeton) برگزار می‌شود.

 این آزمون، مهارت در بخشهای شنیداری، گفتاری، نوشتاری، و درک مطلب انگلیسی را مورد سنجش قرار می‌دهد و برای پذیرش در دانشگاههای آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمره کسب شده در این آزمون جهت پذیرش در این دانشگاهها به مدت دو سال دارای اعتبار می‌باشد.

تافل کتبی و کامپیوتری

از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۹۸، آزمون تافل فقط به صورت کتبی برگزار می‌شد. شرکت کنندگان پاسخ‌هایشان را روی یک برگه با مداد علامت می‌زدند. در سال ۱۹۹۸ ETC که آزمون تافل را تهیه می‌کند و Sylvan Learning Systems که برگزاری نسخه کامپیوتری تافل را بر عهده دارد، برای اولین بار این آزمون را به صورت کامپیوتری عرضه کردند.

علاوه بر این دو نسخه (کتبی و کامپیوتری)، قرار است یک آزمون کاملاً جدید نیز در آینده نزدیک ارائه شود. این آزمون جدید تفاوتهای زیادی با دو نسخه موجود خواهد داشت. از آن جمله می‌توان به اضافه شدن بخش «Speaking» اشاره کرد. از آنجایی که این بخش تاکنون در تافل مورد سنجش قرار نگرفته است، می‌توانیم انتظار تغییرات بزرگی را در ساختار این آزمون داشته باشیم.

 آزمون کتبی تافل ( PBT )

تافل کتبی یک آزمون زمانبندی شده است که از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

۱- بخش شنیداری

۵۰پرسش

۳۵دقیقه

۲- بخش ساختار و نگارش

۴۰پرسش

۲۵دقیقه

۳- درک مطلب

۵۰پرسش

۵۵دقیقه

آزمون کامپیوتری تافل (CBT)

نسخه کامپیوتری آزمون تافل از بخشهای زیر تشکیل شده است:

۱- بخش شنیداری

۵۰-۳۰پرسش

۶۰-۴۰دقیقه

۲- ساختار

۲۵-۲۰پرسش

۲۰-۱۵دقیقه

۳- درک مطلب

۶۰-۴۴پرسش

۹۰-۷۰دقیقه

۴- بخش نوشتاری

۱انشاء

۳۰دقیقه

تافل اینترنتی ( iBT ) چه تفاوتی با تافل کتبی و کامپیوتری دارد؟

آزمون تافل اینترنتی (iBT) بخش جدیدی با عنوان «بخش گفتاری» (یا Speaking) دارد و در مقابل، بخش ساختار (Structure) که در آزمونهای کتبی و کامپیوتری وجود داشت، حذف شده است. گرامر بطور غیرمستقیم در بخشهای دیگر این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سخنرانی‌ها و گفتگوها در بخش شنیداری (Listening) طولانی‌تر شده‌اند و خلاصه نویسی (note taking) نیز دیگر مجاز می‌باشد. در بخش درک مطلب (Reading)، نوع سؤالات متنوع‌تر شده و بعنوان مثال از شرکت کنندگان خواسته می‌شود اطلاعات را طبقه‌بندی کنند و یا جدولی را پر کنند. تایپ کردن هم در بخش نوشتاری دیگر الزامی است.

سیستم امتیازدهی در این آزمون چگونه است؟

سیستم امتیاز دهی در آزمون تافل اینترنتی (iBT) در هر مهارت نمره ۳۰ را حداکثر اختصاص خواهد داد که نهایتا در ۴ مهارت به حداکثر نمره ۱۲۰ خواهد رسید.

آیا تافل فقط برای ورورد به دانشگاه های آمریکا معتبر است؟
خیر. بنا به وب سایت رسمی ای. تی. اس، (E.T.S) شش هزار موسسه در ۱۱۰ کشور دنیا و تقریبا تمام دانشگاه های انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و کانادا برای پذیرش، اعطای بورس تحصیلی، و فارغ التحصیلی نمرات تافل را ملاک قرار می دهند. سایت رسمی ایلتس هم آمار و ارقام مشابهی را در خصوص مقبولیت آیلتس ذکر می کند.

حداقل نمرات مورد نیاز برای هر بخش listening, writing, speaking, reading  در امتحان اصلی تافل چند می باشد؟

بستگی به دانشگاه پذیرنده و مقطع تحصیلی دارد. برای آگاهی از نمره حد نصاب هر دانشگاه به سایت آن دانشگاه مراجعه نمایید.

برای بخش reading تمام زمان یکجا محاسبه شده و در اختیار داوطلب قرار می گیرد یا زمان هر یک جداگانه است؟

معمولا قسمت Reading از سه موضوع هر كدام با 14 سئوال تشكيل شده است. زمان اختصاص یافته برای پاسخگویی به سه متن این بخش 60 دقیقه می باشد. مادام كه در يك Reading قرار داريد، امكان برگشت به سئوالهاي قبلي یا بعدی و تغيير پاسخ وجود دارد با استفاده کردن از گزینه های Back و Next. در صورت خروج از يك ريدينگ و ورود به قسمت بعدي امكان دسترسي به متن و سئوالهاي ريدينگ های قبلي با استفاده کردن از گزینه Review ممکن می باشد.

بهترین کتاب برای ایجاد آمادگی در آزمون تافل اینترنتی چیست؟

كتاب های گوناگونی در زمینه تافل در بازار موجود می باشند. کتاب Mastering Skills for the TOEFL iBT داراي مجموعه خوب و قابل قبولي براي كليه مهارتهاي تافل اينترنتي است. كتاب آموزشي ETS نيز منبع مناسبي براي ايجاد آمادگي در آزمون ميباشد. بدیهی است که موفقیت در آزمون تافل منوط بر مطالعه چندین کتب آموزشی می باشد.

آیا در روز آزمون میتوانیم با خود کاغذ برای چک نویس بیاوریم؟

خير. همراه داشتن هر گونه وسیله شخصی اعم از موبایل، فلش، خودکار، مداد، کاغذ چرک نویس حتی سفید، خوراکی، آشامیدنی و غیره در روز آزمون ممنوع ميباشد و در صورت مشاهده مسئولين مراتب را به ETS گزارش مينمايند كه منجر به عدم ارسال نتيجه آزمون ميگردد.

چگونه می توان آزمون ثبت نام شده را کنسل نمود؟

تا چهار روز قبل از آزمون داوطلب ميتواند آزمون خود را كنسل نمايد. براي اين منظور بايد وارد پروفايل خود شده و در قسمت View Orders از گزينه ي Cancel استفاده نمايد. در صورت لفو آزمون ETS نود و پنج دلار توسط مركز آزمون به داوطلب مسترد مينمايد. پروسه بازگشت مبلغ پرداختي حدود دو ماه طول ميكشد

مدت اعتبار مدرک تافل چقدر است؟

امتياز کسب شده هر داوطلب تا 2 سال پس از تاريخ آزمون اعتبار دارد.

آزمون تافل کارت ورود به جلسه دارد؟

خیر - روز آزمون پیرینت ثبت نام (Ticket confirmation) خود را همراه داشته باشید.

نمره حداقل و حداکثر آزمون تافل به چه صورت می باشد؟

آزمون تافل اينترنتي امتيازي بين 0 و 120 دارد که به ترتیب زیر می باشد: (30 - 0) Reading -(0 - 30) ،Listening -(0 - 30) ،Speaking -(0 - 30) ، Writing

فاصله زمانی بین دو آزمون تافل چه مدت است؟

طبق دستورالعمل موسسه ETS محدودیت زمانی بین دو آزمون تافل 12 روز می باشد.

جواب آزمون تافل چند روز طول می کشد؟

بعد از 2 هفته کاری از تاریخ آزمون به پروفایل خود در سایت ETS مراجعه نمایید.

چطور آزمون تافل رو کنسل کنم و هزینه را از کجا بگیرم؟

در صورتی که قصد انصراف از آزمون را دارید به این نکته دقت نمایید که حداقل به تاریخ برگزاری آزمون 1 هفته زمان باقی مانده باشد. وارد پروفایل شده و روی دکمه کنسل کیک نمایید. مبلغ برگشت داده شده (نصف هزینه ثبت نام) از موسسه ETS طی حدودا 3.5 ماه به حساب مرکزی که هزینه ثبت نام را پرداخت داشتید باز گردانده می شود. سپس با هماهنگی مرکزی که پول به حسابش واریز گردیده است اقدام به دریافت مبلغ خود نمایید. موسسه ETS طی یک E-mail شما را از واریز مبلغ برگشتی به مرکز آزمون خود مطلع می کند.

امکان تغییر کد دانشگاه بعداز ثبت نام وجود دارد؟

در صورتی که کد دانشگاه هنگام ثبت نام وارد شده باشد و به تاریخ آزمون 5 روز زمان باقی باشد، امکان تقییر کد دانشگاه در پروفایل داوطلب مقدور است.

امکان دارد که قبل از آزمون متوجه شویم کدام قسمت آزمون long format است؟

خیر - این بخش از آزمون به صورت کاملا اتفاقی (random) مشخص می گردد. با این حال قسمت Listening معمولا long format می باشد.

تاریخ قرمز برای ثبت نام آزمون تافل چیست؟

به تاریخهای برگزاری آزمون تافل اصلی که برای ثبت نام در آن کمتر از 5 روز زمان باقی مانده اصطلاحا تاریخ قرمز می گویند، به این نکته توجه نمایید که برای ثبت نام در تاریخ قرمز طبق مقررات ETS مبلغ 35$ به مبلغ ثبت نام اضافه می شود.

امکان بازدید از سایت آزمون تافل وجود دارد؟

خیر - در صورت تمایل در آزمونهای آزمایشی تافل اینترنتی موسسه شرکت نمایید یا به عکسهای موجود در سایت موسسه مراجعه نمایید.

کارنامه چاپی چه مدت بعد به دست دانشگاه می رسد؟

چون فرستادن کارنامه های چاپی با پست معمولی انجام می گیرد، بستگی به محل و کشور مورد درخواست شما دارد. ( در مورد ایران حدودا 60 الی 70 روز )

چگونه کد دانشگاهی که نمره به صورت رایگان به آن گزارش می شود را تغییر دهم؟

شما ميتوانيد پس از ثبت نام بدون پرداخت وجهي نام دانشگاههاي دريافت كننده نتيجه را تغيير دهيد براي اين منظور به شكل زير عمل كنيد: 1.پس از ورود به پروفايل برروي لينك View Orders كليك نماييد. 2.در صفجه جديد بر روي لينك Order No مربوطه كليك نماييد. 3. در صفجه جديد به قسمت Score Recipient مراجعه نموده و در آن قسمت بر روي لينك Modify كليك نماييد. 4. در صفجه جديد در مقابل نام هر دانشگاه يك لينك Remove وجود دارد. با كليك بر روي اين لينك ابتدا دانشگاه را جذف نموده و سپس از طريق دكمه Add Another Score Recipient دانشگاه مورد نظر را انتخاب نماييد.

آیا می توان بعد از دادن امتحان تافل دانشگاه های مورد نظرمان را برای گزارش رایگان نمره انتخاب کنیم؟

خیر.در صورتی که کد دانشگاه هنگام ثبت نام وارد شده باشد و به تاریخ آزمون 5 روز زمان باقی باشد، امکان تقییر کد دانشگاه در پروفایل داوطلب مقدور است.

خواهشمندم تمام تاریخهای برگزاری آزمون تافل این موسسه را طی دو ماه آینده اعلام کنید؟

برای مشاهده تاریخ های اصلی و فوق العاده به وب سایت موسسهwww.asmdi.irقسمت درباره آزمون تافل مراجعه نمایید.

امکان ثبت نام در آزمون مرکز شما از طریق ویزا کارت وجود دارد؟ اگر بله به چه صورت باید انجام شود؟

امکان پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل برای هر مرکزی، با ویزا کارت یا شماره وچر امکان پذیر می باشد. برای ثبت نام با ویزا کارت به سایت ets مراجعه نمایید. همچنین موسسه خود از طریقcredit card  اموزشگاه داوطلبلن را ثبت نام می کند.

فرق بین آزمون Extra و Normal چیه؟

تاریخ های Extra تاریخ های جدید (فوق العاده) برای برگزاری آزمون می باشند.

آیا قسمتی برای نگهداری وسایل همراه داوطلب نظیر موبایل یا کیف دستی در محل آزمون موجود  می باشد؟

بله ، برای نگهداری از تمامی وسایل داوطلبان یک کمد و جای مشخص با نظارت دوربین در موسسه نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که دسترسی به کمد و لوازم شخصی تا پایان آزمون ممنوع می باشد.

من می خواستم از طریق ویزا کارت ثبت نام کنم چرا تاریخ هایی که شما اعلام کردید برای آزمون در سایت ets وجود ندارند؟

اگر تاریخ مورد نظر را در سایت ETS مشاهده نمی کنید، احتمالا ظرفیت آزمون تکمیل شده، یا هنوز برای ثبت نام باز نشده است.

چگونه کد محل آزمون تافل را انتخاب کنم؟

پس از ایجاد پروفایل برای آزمون تافل در سایت ETS و انتخاب گزینه Register for a test قادر خواهید بود تست سنتر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

اسم و فامیل من در پاس جدیدم تغییر داده شده من با مشخصات قبلی امتحان داده بودم امکان تصحیح آن در روز امتحان وجود دارد؟

خیر. برطبق قوانین ETS، نام و نام خانوادگی پروفایل شما باید دقیقا همانند نام و نام خانوادگی مندرج بر روی کارت شناسایی باشد. هر نوع تفاوتی در نام و نام خانوادگی قبل از روز ازمون با تماس گرفتن با ETS، باید حل شود. در غیر این صورت تفاوت نام یا نام خانوادگی در روز آزمون به ETS گزارش شده و ممکن است به ابطال آزمون بینجامد. لازم به ذکر است که در صورت وجود تفاوت های چشمگیر نام و نام خانوادگی مندرج در کارت شناسایی و پروفایل ممکن است از آزمون دادن داوطلب جلوگیری شود.

من از طریق سایت ETS ثبت نام کردم. آیا نیازی به ارسال Ticket Confirmation به شما از طریق ایمیل به شما هست؟

خیر

من از طریق کارت اعتباری ثبت نام کرده ام و موسسه علامه سخن را انتخاب کرده ام اما ایمیلی از شما دریافت نکرده ام؟

پس از ثبت نام فقط ایمیلی از طرف ETS به عنوان Ticket Confirmation دریافت می کنید نه از طرف تست سنتر.

تاریخ تولدم را اشتباه در فرم ETS وارد کردم چطور تصحیح کنم؟

به ETS ایمیل بزنید (از قسمت Contact Us در پروفایلتان، یا این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای آزمون تافل و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای آزمون GRE) و در ایمیلتون بیان کنید که این مشکل وجود دارد. در صورت وجود اشتباه در تاریخ تولد،در روز آزمون این مشکل به ETS گزارش شده و به احتمال زیاد به ابطال نمره آزمون می انجامد. لازم به ذکر است که پس از ایجاد پروفایل در سایت ETS، داوطلبین قادر به تغییر تاریخ تولد و نام و نام خانوادگی نخواهند بود و در صورت وجود مشکل قبل از روز آزمون برای پیگیری به ETS ایمیل بزنند.

من فردا آزمون اصلی دارم در صورتیکه هیچ ایمیلی برای اینکه بدانم چه مدارکی را بیاورم برایم ارسال نشده است.

پس از ثبت نام آزمون اصلی، ایمیلی از ETS دریافت می کنید (Ticket/Registration Confirmation) که توضیحات مدارک روز آزمون در آن داده شده. هم چنین برای اطلاع از قوانین روز آزمون می توانید به سایت www.amirbahador.com قسمت درباره آزمون تافل و یا درباره آزمون GRE رجوع کرده و بخش مقررات برگزاری آزمون تافل یا GRE را مطالعه نمایید.

چهار تا گزارش رایگان GRE کامپیوتری را کجا وارد کنم؟

برای آزمون GRE General امکان انتخاب دانشگاه قبل از روز آزمون ممکن نمی باشد. انتخاب 4 دانشگاه برای ارسال رایگان نمره در روز آزمون در تست سنتر ممکن می باشد. پس از مشاهده نمره آزمون در انتهای آزمون GRE، مطابق توضیحات قابل مشاهده بر روی صفحه مانیتور، داوطلبین می توانند چهار دانشگاه مورد نظر خود را جستجو وانتخاب کنند. شایان ذکر است که در صورت عدم انتخاب دانشگاه در روز آزمون در تست سنتر، انتخاب دانشگاه با پرداخت هزینه از پروفایل GRE داوطلب در سایت ETS ممکن می باشد.

اگر روز آزمون اعتبار پاسپورت تمام شده باشد و امکان صدور پاسپورت جدید نباشد چه باید کرد؟آیا آزمون باطل است؟

در روز آزمون تافل و GRE مطابق قوانین ETS، داوطلبین موظفند دو کارت شناسایی معتبر دارای عکس جدید (کارت ملی، شناسنامه جدید، پاسپورت، گواهینامه، کارت پایان خدمت یا معافیت) ارایه دهند. لازم به ذکر است که منظور از اعتبار کارت شناسایی مطابق قوانین ETS، تاریخ اعتبار درج شده روی کارت شناسایی می باشد. کارت های شناسایی که تاریخ درج شده بر روی آن ها گذشته اند (اعم از کارت ملی)، فاقد اعتبار بوده و قابل قبول نمی باشند. کارت های دانشجویی، استخدامی، بیمه، و غیره به عنوان کارت شناسایی اصلی قابل قبول نمی باشند. عدم ارایه کارت شناسایی معتبر با عکس جدید در روز آزمون منجر به ارسال گزارش به ETS و ابطال آزمون می شود.

در حین ثبت نام آزمون جی ار ای ریورت رایگان در کدام قست می باشد؟

برای آزمون GRE General امکان انتخاب دانشگاه قبل از روز آزمون ممکن نمی باشد. انتخاب 4 دانشگاه برای ارسال رایگان نمره در روز آزمون در تست سنتر ممکن می باشد. پس از مشاهده نمره آزمون در انتهای آزمون GRE، مطابق توضیحات قابل مشاهده بر روی صفحه مانیتور، داوطلبین می توانند چهار دانشگاه مورد نظر خود را جستجو وانتخاب کنند. شایان ذکر است که در صورت عدم انتخاب دانشگاه در روز آزمون در تست سنتر، انتخاب دانشگاه با پرداخت هزینه از پروفایل GRE داوطلب در سایت ETS ممکن می باشد.

آیا آزمون تافل نمره منفی دارد؟

خیر

آیا امکان دارد با خرید ووچر از این مرکز برای تافل در ارومیه ثبت نام کرد؟

بلی- با ووچر خریداری شده از سنتر علامه سخن و همچنین استفاده از خدمات ویزا کارت علامه سخن قادر خواهید بود برای شرکت در آزمون در هر سنتری در ایران اقدام نمایید.

به نمره speaking خود اعتراض دارم و حدس می زنم که مشکل از سنتر بوده باشد چه کار می توانم انجام دهم؟

فرم Score Review Request Form را از سایت ETS دانلود نموده و مطالعه فرمایید . در صورت وجود مشکل از تست سنتر ETS با تست سنتر مکاتبه خواهد کرد و با داوطلب تماس خواهد گرفت.

برای subject GRE چطور می توانم ووچر بگیرم؟ در موسسه شما برگزار می شود؟

خیر. در موسسه علامه سخن در حال حاضر تنها آزمون GRE General برگزار می شود.

تا چند روز بعد از آزمون می توان نمره را reinstate کرد؟

برای آزمون تافل و جی آر ای تا حداکثر 60 روز بعد از آزمون امکان reinstate کردن وجود دارد.

آیا در قسمت writing از قابلیت check Speling بر خوردار هستیم؟

خیر

چه مدت زمانی طول می کشد تا نتایج آزمون به دست دانشگاه خارج از آمریکا برسد؟

دریافت کارنامه آزمون تافل توسط دانشگاه خارج از امریکا ممکن است 6-4 هفته طول بکشد.

آیا امکان تغییر زمان آزمون اصلی TOEFL و GRE وجود داره؟

بلی با پرداخت هزینه تغییر تاریخ.

بیش از یک ماه تا تاریخ آزمون فرصت دارم آیا می توانم بدون رداخت هزینه تاریخ آزمون را عقب بیندازم؟

خیر. تغییر تاریخ (rescheduling) فقط با پرداخت هزینه ممکن می باشد.

در هنگام آزمون هنوز مشخص نشده باشد نمره آزمون به کدام دانشگاه ارسال می شود س از آزمون می توان در خواست کرد؟

بلی با پرداخت هزینه برای ارسال نمرات به هر دانشگاه.

با سلام آیا امکان دارد کد دانشگاه ها را (اگر تعداد آن ها بیش از 10 دانشگاه باشد) پس از دادن آزمون فرستاد؟

بلی با پرداخت هزینه برای ارسال نمرات به هر دانشگاه.

با سلام حداقل چندروز قبل از آزمون باید ثبت نام کرد؟ به ویژه در حوالی مهر- آذر

به علت ثبت نام زیاد آزمون در ماه های نزدیک به deadline دانشگاه ها توصیه می شود از چند ماه قبل برای ثبت نام آزمون اقدام شود.

از زمان برگزاری آزمون تا زمان دریافت نتیجه آن چقدر طول می کشد؟

برای آزمون تافل حدودا 12-10 روز و برای آزمون GRE حدودا 15-10 روز.

اگر از طریق سایت ETS ثبت نام کنم چگونه می توانم مطمئن شوم که در آموزشگاه شما امتحان خواهم داد؟

پس از ثبت نام ایمیلی (Ticket/Registration Confirmation) از طرف ETS برای شما ارسال می شود که در آن نام تست سنتر که برای شرکت در آزمون انتخاب کردید ذکر شده است.

آزمونGRE چند ماه یکبار برگزار می شود ؟

آزمون GRE General معمولا به صورت هفتگی برگزار می شود. برای اطلاع از تاریخ های آزمون GRE به سایت ETS مراجعه نمایید.

تا چند دفعه می توان آزمون GRE وTOEFL را به تعویق انداخت؟

با پرداخت هزینه rescheduling محدودیتی بر تعداد دفعات تعویق آزمون وجود ندارد.

اگر به جای اعلان نمره Cancelled خورده باشد مشکل چیست؟

عوامل متعددي مانند تخلف از مقررات آزمون و يا حتي دير برگشتن از Break ميتونه منجر به ابطال آزمون بشه. با قسمت ETS Testing Integrity مكاتبه كنيد تا نوع مشكل مشخص شود. با تست سنتري كه در آن آزمون داديد هم ميتوانيد تماس بگيريد. هم چنین در پایان آزمون سوالی از داوطلبین پرسیده می شود مبنی بر این که آیا مایلند نمره شان را ریپورت کنند یا این که می خواهند که نمره خود را کنسل کنند. برخی از داوطلبین سهوا گزینه Cancel را انتخاب می کنند که در این صورت نمره شان کنسل شده و ریپورت نمی شود. در صورت تماس با ETS از طریق این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید (برای آزمون تافل) و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید (برای آزمون GRE) می توانید این مشکل را پیگیری کنید.

نمره کامل GRE برای هر بخش چند است؟

نمرات حداقل و حداکثر بخش های مختلف آزمون GRE به این شرح می باشند: Writing: 0-6، Verbal: 130-170، Quantitative: 130-170

ووچر خریداری شده را در کدام قسمت روفایل وارد کنم؟

در پروفایلتان در سایت ETS در هنگام ثبت نام پس از انتخاب گزینه Register for a test و طی کردن مراحل ثبت نام که شامل انتخاب کشور، شهر، تاریخ آزمون و تست سنتر و هم چنین انتخاب 4 دانشگاه رایگان برای ارسال نمره (فقط برای آزمون تافل) و پاسخ دادن به سوالات آماری ETS و پس از مطالعه قسمت order summary، در قسمت بعد Select Payment Method گزینه ووچر را انتخاب کنید. در صفحه بعد در قسمت معین شده (voucher number)، شماره ووچر را وارد نمایید.

امکان جابجایی افراد در آزمون تافل وجود دارد فردی منصرف شده و شخص دیگری بخواهد در آن روز آزمون دهد؟

خیر امکان انتقال آزمون به شخص دیگر وجود ندارد. شخص منصرف شده تنها می تواند آزمونش را کنسل کند و نصف هزینه پرداختی را دریافت کند.

از کجا متوجه شوم تاریخ های برگزاری مرکز ظرفیت دارند؟

برای آزمون تافل، در پروفایلتان در سایت ETS گزینه Register for a test را انتخاب کرده و کشور و شهر و زمان مورد نظر را انتخاب کنید. البته برای مشاهده ظرفیت نیاز ندارید که Registration process را کامل انجام دهید.

در چه شهر های ازمون های ETS برگزار می شود؟

برای اطلاع از تست سنترهای برگزارکننده آزمون در سایت ETS پروفایل ایجاد کرده و از قسمت Register for a test نام شهر و تست سنترها را مشاهده کنید و یا از این لینک تاریخ ها و شهرهایی که در آن ها آزمون برگزار می شوند را مشاهده کنید. https://www.ets.org/bin/getprogram.cgi?test=toefl

آیا تغییر تاریخ آزمون به تاریخی که هنوز باز نشده امکان ذیر است؟

خیر

آیا س از آزمون و عدم رضایت از نمره امکان کنسل کردن ارسال رایگان نمره به چهار دانشگاه وجود دارد؟

خیر. پس از آزمون تافل، کنسل کردن ارسال رایگان نمره به 4 دانشگاه امکان پذیر نمی باشد. کنسل کردن ارسال رایگان تا ساعت 10 شب قبل از آزمون ممکن می باشد.

چگونه می توانم بعد از امتحان در خواست کارنامه نمایم و هزینه آن چقدر است؟آیا موسسه این کار را انجام می دهد؟

در پروفایلتان در سایت ETS ، از ستون سمت چپ گزینه Order Score Reports را انتخاب کرده و سپس در قسمت Select Product Type گزینه TOEFL Services را انتخاب نمایید و سپس گزینه مورد نظر (ارسال کارنامه کتبی به داوطلب یا ارسال نمره به دانشگاه) را انتخاب کنید. هزینه ارسال نمرات برای هر دانشگاه و یا داوطلب در حال حاضر 19$ می باشد. در صورت فعال بودن لینک مربوطه این خدمات ارایه می شوند.

آیا از ووچر TOEFL میشه برای آزمون GRE استفاده کرد؟

خیر