دوره های IELTS

داوطلبان گرامی برای شرکت در دوره های ایلتس ابتدا باید در تعیین سطح شرکت نمایند
آزمون تعیین سطح موسسه، آزمونی مشابه آزمون رسمی به صورت کتبی می باشد، مشاورین آموزشی ما با بررسی دقیق نسبت به نمره دریافت شده و نمره مورد نیاز دانشجو از آزمون رسمی و همچنین مدت زمانی که دانشجو برای کسب نمره نیازدارد بهترین مدل آموزشی را ارائه می نمایند.

برخلاف تصور بسیاری از دانشجویان برای شرکت در دوره های اموزشی ایلتس الزام به داشتن سطح بالا و یا گذراندن کلیه دوره های عمومی ترمیک نمی باشند بلکه اگر سطح شما پیش متوسطه هم باشد می توانید از این دوره ها استفاده نمایید و نمره مورد نظر را کسب کنید

دوره های آموزشی ایلتس در چهار سطح ارائه می گردد

1-  دوره ITPC :  دانشجویانی که در آزمون سطح موفق به کسب نمره الی 3 می شوند در این دوره قرار می گیرند که مدت زمان ان 16 جلسه 3 ساعت است ، در این دوره هر 4 مهارت به طور کامل و یکسان آموزش داده می شود کسانی که در این سطح قبول می شوند ملزم به گذراندن فازهای ،  IPA ، ITPB  و IELTS  می باشند.

2-   دوره ITPB :دالنشجویانی که در آزمون سطح موفق به کسب نمره 4 الی 4.5 می شوند در این دوره قرارد می گیند که مدت زمان ان 16 جلسه  3  ساعت است ، در این سطح هم کلیه مهارت ها به طور کامل آموزش داده می شود، کسانی که در این سطح قبول می شوند ملزم به گذراندن فازهای   IPA و IELTS  می باشند  .

3-دوره IPA : دانشجویانی که در آزمون سطح موفق به کسب نمره 5 الی 6 می شوند در این دوره قرار می گیرند که مدت زمان ان   18جلسه  3 ساعت است ، در این دوره آموزش هر 4 مهارت در راستای متد ایلتس ارائه می گردد. کسانی که در این سطح قبول می شوند ملزم به گذراندن فازهای  و IELTS   می باشند.

4-دوره IELTS: دانشجویانی که در آزمون سطح موفق به نمره 6 به بالا می شوند در این دوره قرار می گیرند  که مدت زمان ان 20جلسه  3 ساعت است در این دوره کلیه تکنینک های  ایلتس و مهارت شرکت در آزمون آموزش داده می شود.

 

معرفی دوره های تخصصی IELTS

بیستر در مورد IELTS  بخوانید

آزمون ELTS ( که بعدها به IELTS ) شهرت یافت برای اولین بار در سال 1980 با مشارکت شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج برگزار گردید. با استقبال فزاینده از این آزمون در فاصله سالهای 81 تا 85 برگزار کنندگان آزمون را بر آن داشت تا این آزمون را در با همکاری سایر کشورها در سطح بین ا لمللی برگزار نمایند که در سال 1989 میلادی با همکاری سه سازمان، شورای فرهنگی بریتانیا، دانشگاه کمبریج و IDP استرالیا آزمون استاندارد بین المللی IELTS  به بازار عرضه گردید.

آزمون IELTS در ایران:

آزمون IELTS از اوائل دهه 90 میلادی توسط  شخصی بنام خانم سیلویا باسقی و بطور بسیار محدود در ایران برگزار میشد. تا سال 1995 همراه با افزایش داوطلبین شرکت در آزمون IELTS در ایران بتدریج تقاضا برای کلاسهای آماده سازی نیز بوجود آمد. دراین سال بود که موسسه علامه سخن برای پاسخگویی به این تقاضا برای اولین بار در ایران دوره های آماده سازی IELTS را، هنگامی که بسیاری از فعالین حوزه آموزش زبان با IELTS حتی آشنا نبوده اند،  راه اندازی کرد و تا به امروز بعنوان پیشتاز و بهترین آموزشگاه IELTS در ایران شناخته میشود.

ساختار و انواع آزمون IELTS

آزمون IELTS در دو نوع برگزار میگردد 1-  General 2- Academic

Academic and General Training

بر اساس استانداردهای آموزش زبان شورای آموزش زبان اروپا (Europeancouncil)(این شورا به ابتکار دانشگاه کمبریج انگلستان در سطح کشورهای عضو اروپا تشکیل گردیده است) آموزش زبان در پنج سطح تعریف و تقسیم بندی شده است: این سطوح در مقایسه با امتیازات IELTSبشرح ذیل میباشند.

چرا بایددر کلاسهای آماده سازی IELTS   شرکت نمود؟
برخلاف تصور عمومی که آزمون IELTS را یک آزمون سنجش توانمندی بکار گیری زبان برای برقراری ارتباط با native speakers میباشد. این توانمندی به زبان انگلیسی communicationنامیده میشود. Communication آمیزه ای از دانش زبان و مهارتهای پیچیده ایست که عموما به زبان بستگی ندارند اما بدون این مهارتها تحقق communication غیر ممکن میگردد. بدون آشنایی و کسب این مهارتها، موفقیت در آزمون IELTS  با چالشها و دشواریهای زیادی مواجه می باشد. از آنجا که مهارتهای مذکور عملی هستند  و باید تحت نظارت مربی کارشناس با انجام تمرینهای سطح بندی و برنامه ریزی شده  فراگرفته شوند،  شرکت در کلاسهای آماده سازی برای حصول نتیجه بهتر و متقن ضروری میباشد.

توصیه مهم

در زمان انتخاب و تصمیم گیری برای شرکت در کلاسهای آماده سازی حتما از چند موسسه و یا مدرسی که در نظر گرفته اید برای ارزیابی کلاسهای آنها حداقل یک جلسه بصورت میهمان شرکت نمایید و از نزدیک با شیوه آموزش انها آشنا شوید. همچنین گفتگو و پرس و جو از سایر دانشجویانی که در این کلاسها شرکت جسته اند میتواند شما را در انتخاب بهتر یاری رساند.

 ثبت نام در دوره های IELTS