مقررات برگزاری آزمون TOEFL®-iBT و ®GRE
داوطلب گرامي ضمن عرض سلام و آرزوی موفقییت خواهشمند است به موارد زير براي برگزاري مطلوب آزمون توجه فرماييد:

1.حداقل يك ساعت قبل از شروع آزمون در مركز حضور يابيد.

> توجه : از داوطلبینی که تأخیر داشته باشند به هیچ عنوان آزمون به عمل نخواهد آمد. زمان خود را برای جضور به موقع در مرکز آزمون تنظیم کنید.
* 2 . دو عدد كارت شناسائي معتبر با عکس جدید به شرح زير همراه داشته باشيد:

  • كارت ملي هوشمند (براي اتباع ايراني الزامي است)
  • شناسنامه جدید با عكس جديد
  • پاسپورت داراي تاريخ اعتبار (براي اتباع غير ايراني الزامي است)
  • گواهينامه رانندگي داراي تاريخ اعتبار و عكس جديد.

> توجه : مواردي مانند كارت شناسائي ادارات، دانشگاه، دفتر چه بيمه، كارت عضويت در موسسات و گواهينامه و پاسپورت فاقد تاريخ اعتبار، معتبر تلقي نميگردد.

* 3 . برگه Ticket Confirmation را در روز آزمون همراه داشته باشید.

براي تهيه اين برگه، پس از ورود به پروفايل خود بر روی لینک ( View Order( s كلیک و با ورود به صفحه مربوطه بر روی لینک .Order No کلیک نموده و از صفحه ای که ظاهر میشود، یک نسخه چاپی تهییه نمایید.

4 . از آوردن همراه به مركز آزمون خود داري فرماييد.

* 5 . همراه داشتن و استفاده از هرنوع خوراکی و نوشیدنی در طول برگزاری آزمون به غیر از 10 دقیقه استراحت اجباری ممنوع می باشد.

6 . همراه داشتن كيف، كتاب ، جزوه و تلفن همراه ( حتی خاموش ) در سالن آزمون تخلف محسوب شده و منجر به ابطال آزمون ميگردد، لذا خواهشمند است قبل از ورود به سالن آزمون موارد ياد شده را به مسئول مربوطه تحويل داده و کلید لاکر دريافت نماييد.

7 . بر اساس آخرين دستورالعمل صادره از سوي ETS ، دوطلبان ميبايست در زمان برگزاري آزمون برگه اي به نام Confidentiality Statements را از مركز آزمون دريافت نموده و قسمتي از آن را با خط خود کامل نموده و پس از امضا به مسئولين مركز تحويل نمايند. مراكز نيز موظف اند اين برگه ها را به ETS ارسال نمايند. عدم تكميل و ارسال اين برگه ها منجر به عدم دريافت جواب آزمون از سوي ETS خواهد شد.

8 . حجاب و شئونات اسلامي را رعايت نماييد.

9 . پس از ورود به مركز آزمون در فضای تعیین سده برای استراحت در موسسه تجمع نموده و منتظر بمانيد تا مسئولين دستورالعملهاي لازم را صادر نمايند.

10 . چنانچه در حين برگزاري آزمون به مشكل فني ( هنگ كردن سيستم، از كار افتادن هد ست، از كار افتادن برنامه و…..) مواجه گرديد، فقط با بلند كردن دست مسئولين سالن را مطلع نماييد.

11 . در زمان اختصاص داده شده برای استراحت اجباري، سالن را ترك نموده و تا پايان وقت استراحت، فقط در بوفه موسسه منتظر بمانيد.

12 . استعمال دخانیات در کلیه محیط مسقف موسسه ، در زمان استراحت و انتظار ممنوع می باشد.

> توجه : به دلايل فني، تاخير در بازگشت از استراحت اجباري، ممكن است ادامه بخش هاي باقيمانده آزمون (قسمتهاي Speaking و Writing) را غير ممكن نمايد. تاخير در بازگشت از استراحت به طور خود كار به ETS گزارش ميشود.

13 . در قسمت انتهايي آزمون، داوطلب مي‌تواند نتيجه آزمون را ارسال و يا از ارسال آن صرفنظر نمايد. خواهشمند است به دستورالعملهاي انتهايي آزمون توجه دقيق نماييد. زيرا در صورت انتخاب No براي عدم ارسال نتيجه، آزمون شما منتفي اعلام شده و پاسخي از سوي ETS براي آن در نظر گرفته نمي‌شود.

====================================================

بتدا از طریق این لینک در سایت ETS ثبت نام نمایید

وارد پروفایل خود شوید و بر روی  کلیک نمایید. با این عمل صفحه زیر ظاهر میگردد.

در کادر اول محل مورد نظر در کادر بعدی با استفاده از        به تاریخ مورد نظر رفته و در کادر بعدی که اختیاری است چیزی وارد ننمایید و درنهایتا  کادر  را فعال نمایید.

در کادر زیر محل آزمون تهران و تاریخ آزمون  August 2019 انتخاب گردیده و سپس  دکمه….  Find Test را فعال گردیده است.

برای ثبت نام بر روی دکمه ی      کلیک نمایید.با این عمل صفحه رفرش شده و لینک Register ظاهر میگردد. با فعال نمودن این لینک صفحه ای

ظاهر گردیده که در انتهای آن از شما دعوت مینماید تا با کلیک در مربع شرایط و قوانین ثبت نام را پذیرفته و دکمه  را فعال نمایید.

در صفحه جدید شما باید کشور خود را انتخاب نموده و در کادر های پاسپورت و کارت ملی شماره های آن را وارد نمایید.

در قسمتهای پایین این صفحه گزینه های دیگری برای مدرک شناسائی موجود میباشد.

پس از وارد نمودن اطلاعات درخواستی بر روی دکمه ی  کلیک نمایید تا به صفحه بعدی وارد شوید.

صفحه بعدی حاوی اطلاعاتی است که شما تا این مرحله وارد نموده اید. اطلاعات را چک نموده  در صورت بلا اشکال بودن، با فعال نمودن دکمه ی  به صفحه بعدی منتقل شوید.  در صورت نیاز به ایجاد تغییرات  در اطلاعات وارد شده

 از دکمه ی برای انجام تغییرات استفاده نمایید.  در صفحه جدید به قسمتی از  گزینه های موجود طیق تصویر زیر پاسخ داده شده است. نیازی به پاسخ دادن به سایر گرینه های نیست.

پس از پاسخ به اطلاعات که تمامی آن مورد نیاز نمیباشد، دکمه ی  را فعال کنید تا به صفحه بعدی وارد شوید. در این صفحه که مربوط میشود به دریافت کننده های نمرات،

میتوانید چهار دریافت کننده را وارد نموده و هر بار با فعال نمودن دکمه ی   یک دانشگاه را به لیست اضافه نمایید.  این عمل را میتوانید تا یک شب قبل از آزمون هم انجام دهید.

توجه: کد دانشگاهی مجتمع آموزشی امیربهادر 1579 است. اگر میخواهید یک نسخه از کارنامه به این موسسه ارسال شود، از این کد استفاده نمایید. موسسه پس از وصول کارنامه  آن را در اختیار

متقاضی قرار میدهد.

در پایین صفحه با فعال نمودن دکمه ی  به صفحه بعدی وارد شوید.

صفحه جدید حاوی اطلاعات اخیرا وارد شده است شما میتوانید با فعال نمودن دکمه ی  آن را تایید نموده و یا با استفاده از دکمه ی  تغییرات مورد نظر را در آن اعمال نمایید.

در صفحه بعدی اگر قصد خریدن خدمات دیگری از ETS ندارید با فعال نمودن  دکمه ی   به صفحه بعدی منتقل شوید.

در این صفحه مبلغی را که باید شما پرداخت نمایید نمایش میدهد.

برای عبور از این صفحه و منتقل شدن به صفحه پرداخت، دکمه ی  را فعال نمایید.

در این صفحه برای پرداخت هزینه آزمون توسط ووچر خریداری شده، کد آن را در قسمت مربوطه وارد نموده و دکمه ی . را فعال کنید.

اگر کارت اعتباری مانند ویزا در اختیار دارید میتوانید  دکمه Modify Items in Card را فعال نموده و شماره کارت، و ….. را وارد نمایید.