مقررات شرکت در آزمون

TOEFL®-iBT و ®GRE

ضمن عرض سلام و آرزوی موفقییت برای شما دانشجویان عزیز خواهشمندیم  با توجه به موارد زير ما را در برگزاري مطلوب آزمون همراهی فرمایید :

زمان پذیرش آزمون :

پذیرش حداقل يك ساعت قبل از آغاز آزمون شروع و تا 30 قبل از شروع آزمون پایان می یابد .
توجه : شروع آزمون  ® TOEFE  ساعت 8 صبح  و آزمون  ® GRE  ساعت 10 صبح در این مرکز می باشد .
تذکر : داوطلبانی که تأخیر داشته باشند به هیچ عنوان پذیرش نخواهند شد و آزمون به عمل نخواهد آمد. لطفا زمان خود را به شکلی برنامه ریزی نمایید تا در زمان های اعلامی در مرکز حضور داشته باشید .

مدارک شناسای معتبر برای آزمون :

برای شرکت در آزمون مدارک ذیل از نظر ets معتبر بوده و در زمان پذیرش به اعنوان کارت شناسایی از شما پذیرفته می شود .
پاسپورت
کارت ملی هوشمند
شناسنامه جدید
گواهینامه رانندگی

توجه 1 : طبق قوانین عکس کارت های شناسایی باید جدید باشد  ، بدین ترتیب کارت های ملی قدیمی ، شناسنامه های قدیمی ، پاسپورت های تاریخ انقضا گذشته دارای اعتبار نمی باشد .

 

توجه 2 : مواردي مانند كارت شناسائي ادارات، کارت دانشجویی، دفتر چه بيمه و كارت عضويت در موسسات معتبر تلقي نميگردد .

کارت واکسن یا تست منفی PCR :

برای شرکت در آزمون همراه داشتن کارت واکسن ( حداقل یک دوز ) یا تست منفی PCR (زمان انجام تست نباید بیشتر  از 72 ساعت قبل از شروع آزمون باشد ) الزامی می باشد .
نکات مهم برای شرکتدر آزمون :

1 . برگه Ticket Confirmation

برگه Ticket Confirmation باید در روز آزمون همراه خود داشته باشید . براي تهيه اين برگه، پس از ورود به پروفايل خود بر روی لینک ( View Order( s كلیک و با ورود به صفحه مربوطه بر روی لینک .Order No کلیک نموده و از صفحه ای که ظاهر میشود، یک نسخه چاپی تهییه نمایید.
2. از آوردن همراه به مركز آزمون جدا خود داري فرماييد.
3. همراه داشتن و استفاده از هرنوع خوراکی و نوشیدنی در طول برگزاری آزمون به غیر از 10 دقیقه استراحت اجباری ممنوع می باشد.
4 . همراه داشتن كيف، كتاب ، جزوه و تلفن همراه ( حتی خاموش ) در سالن آزمون تخلف محسوب شده و منجر به ابطال آزمون ميگردد، لذا خواهشمند است قبل از ورود به سالن آزمون موارد ياد شده را در داخل لاکر خود قرار دهید . ( تلفن همراه خاموش در لاکر قرار دهید . )

تذکر : در تمام مدت آزمون شما امکان دسترسی به لاکر خود رو ندارید .

5 . بر اساس آخرين دستورالعمل صادره از سوي ETS ، دوطلبان ميبايست در زمان برگزاري آزمون برگه اي به نام Confidentiality Statements را از مركز آزمون دريافت نموده و قسمتي از آن را با خط خود کامل نموده و پس از امضا به مسئولين مركز تحويل نمايند . مراكز نيز موظف اند اين برگه ها را به ETS ارسال نمايند. عدم تكميل و ارسال اين برگه ها منجر به عدم دريافت جواب آزمون از سوي ETS خواهد شد.

6 . حجاب و شئونات اسلامي را رعايت نماييد.

7 . پس از ورود به مركز آزمون مسئولین برگزاری شما را به فضای برای استراحت راهنمایی و  شما می بایست در آن فضا منتظر بمانيد تا مسئولين دستورالعملهاي لازم برای شروع آزمون را اعلام نمايند .

8 . چنانچه در حين برگزاري آزمون به مشكل فني ( هنگ كردن سيستم، از كار افتادن هد ست، از كار افتادن برنامه و…..) مواجه گرديد، فقط با بلند كردن دست مسئولين سالن را مطلع نماييد.

9 . در زمان اختصاص داده شده برای استراحت اجباري، سالن را ترك نموده و تا پايان وقت استراحت ، در فضای تعیین شده از سوی موسسه برای بازگشت به سالن منتظر بمانيد .

> توجه : تاخییر در بازگشت از استراحت اجباری به دلايل غیر  فني ، ادامه بخش هاي باقيمانده آزمون (قسمتهاي Speaking و Writing) را غير ممكن می نمايد. تاخير در بازگشت از استراحت به طور خود كار به ETS گزارش ميشود.

10 . استعمال دخانیات در کلیه محیط مسقف موسسه ، در زمان استراحت و انتظار ممنوع می باشد .

 

13 . در قسمت انتهايي آزمون، داوطلب مي‌تواند نتيجه آزمون را ارسال و يا از ارسال آن صرفنظر نمايد. خواهشمند است به دستورالعملهاي انتهايي آزمون توجه دقيق نماييد. زيرا در صورت انتخاب No براي عدم ارسال نتيجه، آزمون شما منتفي اعلام شده و پاسخي از سوي ETS براي شما در نظر گرفته نمي‌شود.

====================================================